Warcaby

Mistrzostwa Polski w warcabach stupolowych: Reprezentant LKS Olymp Błonie bezkonkurencyjny!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Mistrzostwa Polski w warcabach stupolowych: Reprezentant LKS Olymp Błonie bezkonkurencyjny!

Za nami wielki finał 44. edycji Mistrzostw Polski w warcabach stupolowych. Tegoroczny turniej odbył się w Sanoku, a w rywalizacji wzięło udział dwunastu najlepszych zawodników z całego kraju. Niekwestionowanym triumfatorem okazał się Karol Cichocki, który wygrał wszystkie swoje partie!

Czołowi warcabiści rywalizowali na terenie Centrum Bankietowego Royal-Palace w 11 rundach. Dzięki takiemu formatowi zawodów każdy miał okazję zmierzyć się z każdym, co nie pozostawiło żadnych wątpliwości w kontekście wyłonienia najlepszego gracza. Ostatnią rundę rozegrano 14 listopada o godzinie 15:00.

Zwycięzcę poznaliśmy jednak już po zakończeniu 10. etapu. Został nim zawodnik LKS Olymp Błonie – Karol Cichocki, który na przestrzeni całego turnieju ani razu nie dał się zaskoczyć rywalom i zachował status niepokonanego. Dobra dyspozycja Iłowianina nie jest przypadkowa, wszak mowa o graczu, który mimo młodego wieku ma już na koncie m.in. tytuł mistrza Europy Juniorów w warcabach stupolowych w grze błyskawicznej, czy wicemistrza Świata Juniorów w warcabach stupolowych.

Srebrny medal zdobyła natomiast Natalia Sadowska, na co dzień doskonaląca swoje umiejętności w klubie WKS Admirał Pcbest Szczecin. Dwukrotna mistrzyni świata nieznacznie wyprzedziła zawodnika UKS Lokator Gniezno, Damiana Reszkę, który poza zajęciem najniższego miejsca na podium tegorocznych mistrzostw Polski może poszczycić się czterema triumfami w poprzednich edycjach prestiżowego turnieju.

Oto medaliści tegorocznego finału Mistrzostw Polski:

🥇Karol Cichocki (LKS Olymp Błonie)
🥈Natalia Sadowska (WKS Admirał Pcbest Szczecin)
🥉Damian Reszka (UKS Lokator Gniezno)

Serdecznie gratulujemy!

Opublikowany przez Polski Związek Warcabowy Sobota, 14 listopada 2020

Zdjęcie wyróżniające: Pixabay

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*