Inne

Jak udekorować tort w stylu boho? Najpiękniejsze inspiracje na ważne okazje

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak udekorować tort w stylu boho? Najpiękniejsze inspiracje na ważne okazje

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Mistrzowie cukiernictwa już od kilku sezonów tworzą słodkie wypieki w estetyce boho. Nic nie wskazuje na to, żeby trend skupiony na naturalnej gamie barw (i naturalnych dodatkach) miał minąć. Przeciwnie, to wciąż jeden z najczęściej i najchętniej wybieranych motywów przewodnich ważnych przyjęć okolicznościowych, m.in. pierwszych urodzin, wieczorów panieńskich i wesel. Jak udekorować tort w stylu boho? Zobacz nasze pomysły na najpiękniejsze ozdoby.

Styl boho w dekoracjach cukierniczych – jakie dodatki pozwolą osiągnąć zamierzony efekt?

Słodkie wypieki w stylu boho najczęściej bazują na nienachalnych dekoracjach i subtelnej, naturalnej gamie kolorów. Baza, biała lub w odcieniu pastelowego brązu (opcjonalnie pudrowego różu), w niezwykle udany sposób łączy się z naturalnymi kwiatami i suszonymi zbożami. Obowiązkowe są także gotowe dekoracje cukiernicze, jak, chociażby topper, dekory na bok tortu, stemple i gotowe figurki. 

Jak udekorować tort w stylu boho?

Jak udekorować tort w stylu boho, mając do dyspozycji wyżej wymienione akcesoria i dodatki? Wszystko zależy od okazji. Dekoracja tzw. roczkowa będzie zupełnie inna, niż weselna. Co będzie je różnić? Sprawdzisz poniżej.  

Tort na pierwsze urodziny

Torty tzw. roczkowe w stylu boho wpisują się w popularny trend “beżowego rodzicielstwa”. Są piękne i eleganckie, jednocześnie zaś szalenie urocze. Jak udekorować taki wypiek? W tym przypadku niezastąpiona okaże się masa cukrowa (przy odrobinie zaangażowania wyczarujesz z niej prawdziwe cuda!) i specjalne stemple. Warto wykorzystać także tematyczne foremki. W torcie na pierwsze urodziny obowiązkowo powinien znaleźć się topper. Można także zdecydować się na kwiaty. 

Tort na Wieczór Panieński

Jak udekorować tort w stylu boho na Wieczór Panieński? Wybierz złoty topper i to wokół niego zbuduj ostateczną dekorację wypieku. Możesz sięgnąć po kwiatowe dekory ze sklejki: lawendę, tulipany lub kwiaty łąkowe. Ciekawą propozycją są także stemple do masy cukrowej oraz foremki. Wybieraj motywy kobiece, w wersji eleganckiej lub artystycznej. 

Tort weselny

Tort weselny to najczęściej tort piętrowy. Dekoracja takiego wypieku może być bardzo skomplikowana. Jak udekorować dwie lub więcej warstw ciasta z pomysłem i nie przesadzić? Przede wszystkim, postaw na oryginalny dekor. Modna i ciesząca się ogromną popularnością jest tzw. historia miłosna. To dekor złożony z trzech części, symbolizujących trzy etapy związku. W stylu boho warto uzupełnić go o naturalne kwiaty lub kwiaty z masy cukrowej. Możesz także, za pomocą stempli i foremek wykonać własną dekorację z masy cukrowej. Pamiętaj jednak, żeby utrzymać wypiek w subtelnej gamie barw. Dzięki temu zachowa naturalny charakter (właściwy dla estetyki boho) i wciąż będzie pasował do okazji. 

Zdj. główne: materiał klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*