Inne

Czym powinny cechować się polary ratownicze? Wyjaśniamy

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Czym powinny cechować się polary ratownicze? Wyjaśniamy

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Ratownik medyczny nie może nosić na co dzień zwykłego ubrania. Jego strój musi być tak skonstruowany, aby zapewniać mu komfort i bezpieczeństwo pracy. Jesienią i zimą podstawowym elementem wyposażenia ratowników są bluzy ratownicze polarowe. Czym należy kierować się przy ich zakupie? Wyjaśniamy w poniższym artykule.

Czym powinna charakteryzować się odzież przeznaczona dla ratowników?

Praca ratownika medycznego zdecydowanie nie należy do najłatwiejszych. Osoby wykonujące ten zawód często pracują w trudnych warunkach atmosferycznych. Jednocześnie muszą działać szybko i sprawnie. Dlatego odzież przeznaczona dla ratowników musi być wygodna i funkcjonalna. Nie powinna także w żaden sposób krępować ruchów.

Ubrania dla ratowników muszą spełniać kilka podstawowych cech:

  • powinny być wytrzymałe i komfortowe w użytkowaniu,
  • muszą być wyposażone w odpowiednie emblematy i symbole ochrony zdrowia,
  • powinny być wyposażone w liczne kieszonki.

Na strój ratownika medycznego składają się bielizna termoaktywna, koszulki, polary ratownicze, kurtki, spodnie oraz buty. Nie można też zapominać o ochronie głowy i rąk.

Polary ratownicze – jak wybrać dobrze?

Wybierając bluzy polarowe dla ratowników, trzeba mieć na uwadze przede wszystkim komfort użytkowania. Warto postawić na polary ratownicze, które są wytrzymałe, wygodne i naprawdę ciepłe. W sklepie internetowym https://www.trzypiora.pl/polary-ratownicze znaleźć można zarówno bluzy z kapturem, jak i pozbawione tego elementu. Wybór to w dużej mierze kwestia indywidualnych upodobań.

Bluzy dla ratowników są zazwyczaj dość luźne – nie mogą krępować swobody ruchów. Prym wiodą w tym przypadku modele utrzymane w intensywnej, fluorescencyjnej kolorystyce. Ratownik medyczny musi być bowiem doskonale widoczny nawet ze znacznej odległości. Stosuje się tutaj na ogół kolor czerwony, ewentualnie pomarańczowy. Bluzy ratownicze polarowe są zazwyczaj nieco bardziej dopasowane do ciała, ale z zachowaniem zasad zdrowego rozsądku.

Polary ratownicze muszą być także odporne na różne warunki pogodowe. W chłodne dni powinny chronić przed zimnem. W cieplejsze z kolei muszą skutecznie odprowadzać wilgoć na zewnątrz. Najlepsze produkty sprawdzają się doskonale niezależnie od aktualnej pory roku.

Na końcu trzeba wspomnieć także o elementach odblaskowych, które w przypadku odzieży ratowniczej mają ogromne znaczenie. Muszą być one zgodne z aktualnymi standardami ISO. Ratownik powinien być zawsze doskonale widoczny.

Zdj. główne: materiały klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*